| carminaburana43 a întrebat:

Se pot congela ciupercile? Ce se face? Se fierbe sipe urma se raceste?

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Pot fi conservate sau congelate depinde de tipul de ciuperca. In principiu pentru a le congela pot fi oparite in prealabil curatate desigur si introduse in folii sau pungi de nylon gata portionate.

Sursa: http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp

| marycroitor a răspuns:

Pot fi conservate sau congelate depinde de tipul de ciuperca. In principiu pentru a le congela pot fi oparite in prealabil curatate desigur si introduse in folii sau pungi de nylon gata portionate.

| alinamary a răspuns:

Da se pot congela dar trebuie sa le fierbi mai intai