| anonim_4396 a întrebat:

Smantana poate fi inlocuita cu chefir(kefir)? multumesc

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia mai bine iaurt zdravan de napolact, este mai vartos si sta ca si smantana, nu se prelinge ca si chefirul. happy
Ma rog, in ciorba este indiferent daca pui iaurt sau chefir, ca oricum "se topeste". Dar pe sarmalute, vrei ca asta sa steie "țapăn". thinking

| etudor a răspuns:

Fiecare are compozitite chimica diferita, gust diferit, sunt produse alimentare. NU stiu la ce te referi?

| Daria a răspuns:

Da. e chiar indicat.Chefirul e mai sanatos decat smantana si nu e asa graswinking

| doru10rapid a răspuns:

Nu