| DivinityBoy a întrebat:

Stie cineva cum sa fac niste sucuri de morcov, portocale sau banane dar sa nu trebuiasca sa le fac la mixer sau blender?

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Suc de morcov.Se rad morcovi proaspeti pe razatoarea cea mai mica, se pun intr-un tifon curat si se storc.Sau ii pui intr-o sita si apesi pana iese zeama, dar iese mai greu.Suc de portocale.Se taie portocalele si se storc pe storcator apasand si rotind portocala.Se gaseste la supermarchet si e din plastic.Pe el se storc si lamaile. Daca nu iei o jumatate de portocala si o storci cu mana, apoi strecori sucul.De banane nu merge, decat sa pasezi bine bananele si sa amesteci cu suc de portocale si iese un nectar.Suc de banane simplu nu exista nici la magazin.

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

DA, sigur! La storcator(automat sau manual); dar ma cam indoiesc ca la cel manual vei putea face suc de banane.Apropo...si mie imi plac sucurile din fructehappy

| xl0llip0px a răspuns:

Pai nu stiu daca de morcov e posibil...insa daca vrei un suc de portocale... taie portocala in doua si dupa aia stringe tare o bucatapina iese tot sucu.nu e prea eficient.imi pare rau dar alte modalitati de a face suc nu e sad decit sa pleci si sa-l cumperi de la magazin happy

| eusuntconsuelosiiliubescpeyoyo a răspuns:

Deci in alt mod nu cred ca exista. doar daca mananci chestiile astea si dupa ce faci pipi il beilaughing ce stiu eu glumeam oricum scuze daca am dat un raspuns mai nesimtit

| NaStEa_4892 a răspuns:

Suc de morcov.Se rad morcovi proaspeti pe razatoarea cea mai mica,se pun intr-un tifon curat si se storc.Sau ii pui intr-o sita si apesi pana iese zeama,dar iese mai greu.Suc de portocale.Se taie portocalele si se storc pe storcator apasand si rotind portocala.Se gaseste la supermarchet si e din plastic.Pe el se storc si lamaile.Daca nu iei o jumatate de portocala si o storci cu mana,apoi strecori sucul.De banane nu merge,decat sa pasezi bine bananele si sa amesteci cu suc de portocale si iese un nectar.Suc de banane simplu nu exista nici la magazin.