| bombonika17 a întrebat:

Stie cineva o reteta de crema de ciocolata? si sa fie ceva de genu ca si gustul ciocolatei topite de casa? dau funda!tongue

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te poţi uita aici,
http://www.culinar.ro/cuvinte-cheie-retete/crema-de-ciocolata/
Te pup!

| viki16 a răspuns:

Foarte Simplu Topesti niste ciocolata si pui pe o banana deasupra apoi pui pe langa banana frisca Hulala iar apoi din nou un pic de ciocolata topita de asupra si niste capsuni ca decorare simplu, gustos, ieftin, voala pofta buna bafta te pup papa!

| DaDaLadyBug a răspuns:

Hello! 1 ciocolata cu lapte, 150 gr zahar, 500 ml lapte, esenta de rom(optional, ii da un gust bun) 1 lingura cacao, 1 pachet margarina, 5 linguri faina. Se pune laptele la fiert, se toarna zaharul si ciocolata rupa bucati. Cand s-au topit se pune pe rand cacao + faina sa nu se faca cocoloase. Se lasa la foc mic pana cand se ingroasa, apoi se opreste aragazul, Cand e rece, se amesteca cu untul frecat spuma. Funda? Sincer e cea mai buna crema pe care am mancat-o! :**