| Ionica1999 a întrebat:

Stie cineva o reteta de tort de ciocolata fara zahar?
Dau funda!

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi o ALTĂ reţetă la linkul :
http://www.reteteminunate.ro/2013/04/tort-de-ciocolata-fara-zahar-2/

De asemenea, poţi alege ORICE reţetă de tort de ciocolată ( cu zahăr ) şi ÎNLOCUIEŞTI zahărul cu miere de albine!

Toate cele bune.

| MayanMistica a răspuns:

Faci ganache de ciocolata din frisca lichida si ciocolata.La 100 ml frisca pui 150 gr ciocolata. Se pune frisca lichida pe foc si cand incepe sa fiarba se pune ciocolata taiata marunt.Se amesteca uniform dupa care se lasa la racit. Cand s-a mai racit putin se da la frigider pana la racirea completa. Dupa aceea se baga mixerul in functiune si se mixeaza pana isi schimba textura dar ai grija sa nu se taie crema.

| SimiAndra a răspuns:

Poti face toate retetele de tort de ciocolata, iar in loc de zahar pui fructoza, este k zaharul doar k nu asa dulce. Este f buna pentru diabetici.