| rose345 a întrebat:

Știe cineva o rețetă simplă de tort cu blat cumpărat, finetti și sirop?

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Tai blatul, il ungi cu mustar ( vezi s-a fie cu piper ), deasupra pui frisca si putin kechup, il ornezi cu ceva masline si te-ai rezolvat. Fara obligatii, nu vreau funda, nu ma inviti la tort.

| justanotheruser99 a răspuns:

Faci o crema de ciocolata in care poti pune bucatele de ciocolata si finetti api ungi blatul dupa ce il insiropezi, iar deasupra pui frisca si ciocolata razuita.

| ovidiu68 a răspuns:

Tai blatul in doua pe inaltime si il insiropezi (apa+zahar+cacao). Intinde finetti pe prima jumatate, deasupra pui cea de-a doua jumatate si din nou finetti. Daca ai frisca si ceva fructe (kiwi, caise, piersici, etc) pentru decor ar fi excelent.

| pinkpityc a răspuns:

Știu o rețetă și mai simpla tiramisu cu marscarpone
Ai nevoie de pișcoturi
3 oua
Și marscarpone