| anonim_4396 a întrebat:

Știți câteva rețete de mâncare mexicana și spaniola vegane?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Guacamole.

| Xpressurself a răspuns:

In general conțin rosii, cartofi, porumb, fasole, ceapa, fructe exotice specifice zonei, cascaval și picanterii ( piper, ardei iute). Dar e plin internetul de rețete de acest gen. Quesadilla cu legume și brânză. Burritos, tortillas, fajitas, flautas și la toate adaugi vegetarian in motorul tău favorit de căutare.
Insa atentie la picant, dacă te simți agitata și te enervezi repede după picant și/sau sărat sa știi ca nu ar trebuie sa mai continui sa mananci pixant/sărat pentru ca hrana are efect asupra stărilor pe care le ai.