| Utilizatoare123 a întrebat:

Trebuie sa fac o friptura de miel. Dar ce parte din miel e cea mai frageda? Chiar nu stiu ce sa cer la carmangerie.

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu e vorba de parte pentru ca are una singura mai carnoasa care merge bine la friptura, trebuie sa stiu cum sa o gatesti.

| Dragobeta a răspuns:

Mielul e fraged in totalitate. Dar tu stii sa-l gatesti?

| newaccountbye a răspuns:

Mi s-a explicat la un preparat mâncat intr-un restaurant bun, ca atunci când vine vorba de friptura de miel, unele dintre cele mai fragede părți ar fi coastele. Poți cere la carmangerie "coaste de miel" și dacă te descurci și să o gătești bine, te vei bucura de o friptură suculentă și gustoasă.