| kyooby a întrebat:

Unde gasesc cristale(ciuperci)parca se chema kefir de se facea cu apa suc?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

În Tibet. Nu ştiu dacă au ajuns la vreun magazin în România.
Stiu totuşi că era la modă într-o vreme să bei apa în care creştea acea ciupercă gelatinoasă, dar nu ştiu dacă e vorba de kefir. Kefirul original ştiu că e foarte bun la bolile de inimă.( Mai e şi kefirul făcut din lapte fermentat, dar e altceva ).

mira
| mira a răspuns:

Kefirul este un fel de iaurt care se incheaga cu o ciuperca asemenea conopidei.Cristalele japoneze pot fi gasite la unii utilizatori.Sunt transparente si gelatinoase.

| kefirciuperca a răspuns:

KEFIR DE APA 0723506937 GRANULE CRISTALE sau KEFIR DE LAPTE puteti comande de ORIUNDE IN ROMANIA 0747176811 - mihaiamedeo@yahoo.com

| kefirciuperca a răspuns:

KEFIR DE LAPTE 0747176811 sau KEFIR DE APA 0723506937 GRANULE CRISTALE puteti comanda de ORIUNDE IN ROMANIA - mihaiamedeo@yahoo.com - https://sites.google.com/site/ciupercatibetanadekefir/