| badblood248 a întrebat:

Unde gasesc in Bucuresti kurtos colac?

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Eu nu ti Recomand sa ti cumperi Sunt Nasoale rau! Vei Cumpara o coca Cruda si foarte dulce! Daca nu am dreptate sa mi spui cum a fost,, Du te prin zona Unirii parc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din pacate nu stiu sa-ti spun unde ai putea gasi.
Iti recomand o reteta simpla si destul de asemanatoare cu ce vrei tu.
CORNURI-MUFFINS CU GUST DE KURTOS KALACS
Ingriedente:o portie aluat de cornuri, zahar si cacao dupa gust.
Se intinde aluatul in forma de dreptunghi.Se presara cu zahar si cacao.Se taie apoi aluatul pe latura lunga in 6 fasii egale.Se ruleaza dintr-un capat in altul, se aseaza in forma de muffins, tapetate cu hartiute speciale.Dai la cuptor, la 170 de grade, pret de 18-20 minute pana se rumenesc.
Sper ca te-am ajutat cat de cat macar.
Te pup!

| Quanah a răspuns:

Singurul loc unde am gasit eu. La Piata Romana, jos la metrou. Este super bun!

| Mgm_Marian_1980 a răspuns:

Cea mai buna reteta pentru kurtos o gasesti pe www.cuptoarekurtos.blogspot.ro