| smaranta a întrebat:

Voi cum puneti pe iarna ardeii pentru. ardei umpluti?

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Smaranta intreaba cum se conserva ardeii pentru a prepara iarna ardei umpluti.

mira
| mira a răspuns:

Intra pe Google si tasteaza "Cum se conserva ardeii".

| mihaa a răspuns:

Eu pun ardeii, pentru umplut iarna
cum simplu?
spal ardeii si asez unu in traltul si asa cruzii, pun la congelator
cand scot iarna, doar putin dau prin apa calduta si pun compozitia

| smaranta explică:

@ mira-multumesc de indicatii, nu era nevoie sa te obosesti, dar ca sa fi linistita, am pus intrebarea pentru a afla metode incercate de altii.Si scuze ca nu m-am exprimat tocmai academic, dar pe la noi prin Ardeal se foloseste pentru conservat si expresia 'a pune pe iarna'
Ce sa-i faci asa suntem noi mai tarani...

| pacalici a răspuns:

Fi mai explicita ca nu cred ca antelege nimeni.

| Gabitza_4589 a răspuns:

.Nu ii pun eulaughing. mamarolling on the floor in frigider din cate stiuwinking