| mistikk a întrebat:

Vreau si eu multe retete de prajituri simple fara coacere si cu ingrediente la indemana, cine ma ajuta? Funda pentru cea mai simpla si gustoasa prajitura.

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Am revenit:http://biancams76.blogspot.com/......re.html.Nu stiu cat te-am ajutat, oricum poti opta si pentru prajiturile fara coacere dr oetqer, ori la o budinca simpla, sau la o inghetata:D.Imi dai funda da?:X

10 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| LostInDreams a răspuns:

Eu fac des salam de cacao si biscuiti.Ai nevoie de biscuiti simpli, un plic de cacao, zahar si o ciocolata amaruie sau cu lapte. Pui praful de cacao in ibric, adaugi niste lapte, pui la fiert, apoi pui si zaharul si bucatele de ciocolata. Sfarami biscuitii si dupa ce se omogenizeaza ce ai in ibric /cratita pui peste biscuiti. Le dai ce forma vrei tu cu mana si invelesti in celofan sau nu invelesti de loc, bineinteles ca ce ti-a iesit este pe o tava. O bagi la frigider 1-2 ore ca sa se intareasca si... voila! Iese bun si dulce. Hai poate imi dai si mie o funda ca tot m-am chinuit sa scriu. Iti caut pe net cateva idei si revin, pastreaza funda, ok?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ingrediente:1 sau 2 pachete biscuiti, 1 cutie margarina, o esenta rom (lamaie), alune, cacao. Preparare: Un bol mare, pisezi biscuiti pui margarina, maruntesti alunele si le amesteci apoi le modelezi in ce fel vrei.

| lavynika a răspuns:

°º•♥ღ ScReAmInXX:. M@rryTH°º•♥ღ nu ti se pare ca cersesti fundele? Din punctul meu de vedere e lipsa de respect pentru ceilalti 3 care au dat raspunsuri la aceasta intrebare. Sa stii ca si ei s-au chinuit sa scrie nu doar tu... Uite aici parerea mea :
http://edithfrincu.blogspot.com/......ramel.html
este foarte gustoasa:X.

| Rioko a răspuns:

Fa o budinca.
Cumperi un plic care este destul de ieftin.
Iti trebuie lapte si zahar. Se face repede urmand instructiunile de pe plic, in max 30 min.

| looredanaa93 a răspuns:

Eu am gasit aici
https://deprajituri.cabanova.com

Arata foarte bine

| Daria2468 a răspuns:

Negresa

| zaharica_dulcica a răspuns:

Hei,

Ai mai multe retete cu prajituri fara coacere. Poti face salam de biscuiti umplut cu ce vrei tu (rahat, fructe confiate sau simplu), budinca din aia la plic care se face foarte usor, dar poate vrei ceva mai deosebit.
Poti face si un tort din biscuiti. Iei biscuiti simpli, ii moi putin intr-un sirop de zahar si apoi ii pui intr-o tava. Iei creme din alea la plic pe care le faci cu lapte si pui un strat de crema, un strat de biscuiti pana umpli tava. Deasupra poti pune crema/frisca cu frecutele pe care le ai prin casa.

Mai jos iti las si un site cu retete de unde poti alege: http://www.bucatareselevesele.ro/tag/prajituri-fara-coacere