| girl12girl a întrebat:

Vreau si eu retete de omleta, de prajituri, de mai multe [nu conteaza]. macar 3-4. sa fie usoare. cea care imi place cel mai mult funda

7 răspunsuri:
| reteteculinare a răspuns:

Incearca si acest site - http://www.aretete.com/ gasesti o multime de retete ce pot fi facute de incepatori in ale gastronomiei

| fulgerul a răspuns:

Trage in tigaie o ceapa, 2-3 ciuperci, 50-100 gr. kaiser, toate taiate marunt. Dupa ce se caleste mediu, arunca 2-3 oua batute, amestecate cu bucatele de masline.Cand este gata, rade branza deasupra.

| DarkSkittles a răspuns:

Gasesti TOT ce vrei tu pe www. e-retete.ro! succes!

| adyboss98 a răspuns:

Uitemi id-ul 'adrian_n98' pentru ca va dura ceva ca trebuie sa caut

| faranume1 a răspuns:

Incearca preputz de porc la tigaie

| Xenon64 a răspuns:

Omleta taraneasca este cea mau buna.big grin, si desert tiramisu ar fi cam foarte usor d facut cu piscoturi si crema aia le bagi in frigider si cam asta e tot...big grin multa bafta

| kiricutza a răspuns:

Pai ce ai zice de un pandispan?!? Eu am invatat sa fac de la 11 ani. Mie mi se pare o reteta usoara:ingrediente:6 oua, 5 linguri ulei, un praf de sare, o cana zahar (200 ml), o cana faina (250 ml); Mod de preparare: se separa albusurile de galbenus(fara sa se amestece una cu alta), galbenusurile se amesteca cu uleiul si cu sarea iar albusurile se bat spuma(aproximativ 10min pana se face ca o frisca) adaugand treptat zaharul. Apoi se amesteca cele doua compozitii, se adauga faina si se amesteca prin rasturnare(pana cand faina se imprastie in toata compozitia). Se poate adauga la sfarsit cacao amestecata cu putina compozitie pentru ornament. Se pune la cuptor timp de 30-45min.[Pofta buna!]