| AlexIonut1234 a întrebat:

A cumparat cineva de pe ro.factcool.com? E de incredere?

6 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, este de incredere. Si uite, hai sa te invat o chestie.

https://gyazo.com/26e9232ba54e512c8032107d0422fc4a

Intra pe link-ul. Si vezi lacatul ala verde care scrie secure? Orice site care are acel lacat sa stii ca este de incredere. Cum ar fi si pc garage, sau altex, sau eMAG. Fiecare le are. Si alea sunt de incredere, evident, deci asa este si acest site. Chiar si TPU-ul il are. happy

Asa ca, in viitor, cand o sa mai vizitezi site-uri si o sa aiba lacatul ala verde, sa stii ca este de incredere. happy

| marriancosmin a răspuns:

Eu am comandat, si am fost dezamagit. Am comandat in bluzon marimea M, eu port marimea M la oricea, si imi vine in bluzon pe care scria cu pixul M pe eticheta dar marimea nu cred ca se apropia nici macar de S, deci foarte mica. Plus calitatea produsului lasa de droit. Bineinteles am schimbat bluzonul, si nu am mai comandat niciodata de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Si site-ul meu are "Secure", deci sunt de incredere si eu? Mersi de clarificare happy

| Valentina_Iulia_1980 a răspuns:

Am cumpărat de la ei și mi-am luat o mare țeapă. La telefon răspunde un domn foarte amabil de la DPD care zice ca se poate returna coletul cu orice firma, chiar și prin poștă. Am returnat produsele prin postă și mi s-au întors după o săptămână. Deci nu am putut să îmi recuperez banii pentru ca timpul pentru retur a trecut. Produsele nu seamănă cu reclama, au culori diferite de cele care sunt prezentate, iar calitatea este de produs chinezesc făcut pentru români.

| Lavynia_Maria_1996 a răspuns (pentru Valentina_Iulia_1980):

Pentru cititori: pe site-ul factcool zice clar în plitica de retur: a nu se returna prin poștă, doar prin curier... Am comandat și eu. Și m-am interesat deja. Deocamdată nu le-am primit. Aștept.

| Atheneul a răspuns:

Am cumpărat în primăvară un sacou : nu este mărimea comandata de mine, este cu două mărimi mai mic și materialul că o cârpă foarte slabă calitatea. Am primit comanda acum in august de câteva ore, doua helanca - la una mărimea este mai mică de 4 ori a pus eticheta cat am comandat eu, dar helanca este XS cea mai mica posibilă, iar la cealaltă a trimis cu două mărimi mai mica. Este un site inferior, de neîncredere, neserios. ATENȚIE nu comandați de la Factcool.