| Boboş_Matei_1980 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cam la cât ajunge transportul (cu tot cu taxele vamale) de pe site-ul Apple?
Produsele sunt mult mai ieftine acolo decât la noi, dar imi e frica ca transportul+taxele vamale ajung cam la același preț.
De exemplu- Pe eMAG un iPhone X este 5.400 lei, iar pe site-ul Apple 1000$ adică 4000 lei, ceea ce este cu 1400 de lei mai ieftin
P.S. Telefoanele au aceeași culoare si capacitate.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Serios? 1000 de $ = 4.000 lei dar +19% TVA + taxe vamale+ transport, poate ca salvezi un 7% care este comisionul magazinului dar ce faci cu garantia te-ai gandit?
Taxe vamale: http://bit.ly/2AAOOFd
Telefoanele sunt facute pentru SUA si daca nu le poti decoda. Eu am un prieten care are fica in SUA si a primit un telefon pe care nu l-a putut folosi. L-a trimis inapoi sa-l decodeze pentru Europa.
Mai gandeste-te!