| AndiAbrudan a întrebat:

Bună TPU,
Am o întrebare referitoare la garanție.
Am cumpărat un laptop acum 2 ani de pe CEL.ro și recent am întâmpinat o problemă cu el. Garanția expirând în 15 septembrie, am decis să profit de situație și am trimis laptop-ul în service pe data de 31 august. Aceștia au emis o negație care îmi permite să îl înlocuiesc sau să cer contravaloarea înapoi.
Treaba e că azi, 21 septembrie încă nu am reușit să le expediez laptopul + documentele (neînțelegeri cu firmele de curierat). Este CEL.ro încă obligat să îmi restituie banii sau pot să mă refuze?

4 răspunsuri:
| raluca46 a răspuns:

Bună. Din punctul meu de vedere ei te pot refuza, din moment ce garanția a expirat deja.

| RAY a răspuns:

Sa terminat garantia

| 123456789101112131415s a răspuns:

Da te refuza ca a expirat garantia

Bula
| Bula a răspuns:

Pot- si vor refuza garantia, fiindca nu poti documenta ca le-ai trimis laptopul inainte de expirarea termenului.