| PerfectAngel a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un parfum nou si nu stiu care. Ma puteti ajuta? big hug PS:vreau sa-mi spuneti ce ati avut si voi si va placut. Nu nume de parfumuri luate depe net pentru funda! Msy big hug pup kiss

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Mie imi plac multe parfumuri dar cel mai mult mi-a placut Perceive din avon si Spotlight tot din avon,

| AnonimGirl a răspuns:

Mie imi place Armani Code felul floral. Imi place Magnifique tot felul floral.Imi place Love In Paris felul floral-fructat. Imi plac mult parfumurile florale. Sper ca te-am ajutat. Fundita, te rog frumos? puppy dog eyes

| Deea a răspuns:

Parfumul meu preferat e Little Black Dress. Alte parfumuri bune sunt today tomoro always, Rare Pearls(Rare Gold nu prea imi place) si Far Away care miroase bine si persista mirosul mult timp. Am avut si Eternal Magic, de care am fost incantata de miros, dar nu persista nici o ora mirosul macar, e foarte slab. De la oriflame am avut Giordani, si alb si auriu si mi se par super. Am auzit de la o prietena ca ea foloseste Givenchy inger si demon si miroase bestial, doar ca e putin mai scump decat astea de la avon si Oriflame. asa am mai folosit Adiddas, si mi-a placut sincer si nu am dat mult pe el. Mama are Play Boy si e suuuuper. Deci cam astea le stiu :d le-am avut pe toate si iti zic ca dintre toate tot Little Black Dress imi place mai mult. Little White Dress e groaznic iti spun.

| BigBang a răspuns:

Sfatul meu e sa cauti un parfum potrivit gusturilor si simturilor tale, in magazin, la mall.In al doilea rand, investeste intr-un parfum de firma cunoscuta.Decat un parfum ieftin care sa deranjeze simtul olfactiv pana si al mustelor, mai bine deloc.Sunt si parfumuri ieftine care miros bine, dar de ce sa risti.In al treilea rand, vizitand un magazin de specialitatea(parfumarie), eviti cumpararea unui parfum contrafacut sau cu un miros total in sensul opus de ceea ce vroiai tu.In unele magazine poti testa produsele, plus ca se dau monstre gratuite din diferite parfumuri.Succes in alegerea parfumului.salut

| PerfectAngel explică:

RainBow,perceive am si eu acum si oricum imi mai iau happy Dar, am vazut ca nu prea rezista mult...Si tot de la avon il am si eu happy Ma dau cu cate 10-11 puff-uri si dupa 1-2 ore numai miroase ca la inceput thinking

| RS4 a răspuns:

...cred ca ti s-ar potrivi Dolce & Gabanna Light Blue (women, nu? laughing incearca un tester cand ai ocazia si ai sa vezi ca am dreptate... bafta!

| xMary a răspuns:

VDY; C-THRU [e super si sunt de foarte multe feluri]; Chanson d'EAU [cu miros de floare]...

| Bebitssaa a răspuns:

Buna
Am sa-ti dau niste exemple pe care eu le ador.
Fresh- Pur blanca, Peare pearls(care e pic dulce), Percive
DUlce- Far Away, midnight poison,( cele orientale sunt dulciwinking )
Acru- Umm...( cele pentru barbati sunt acre, dar vezi ca in gama de barbati s-ar putea sa-ti placa ceea ce e ceva mai dulce Ps.Mie imi plac )
Favoritele mele :
-Pur blanca
-percive
-pear pearls
- Little black dress
-Burrberry
- The vert ( acorelle - de la life care)
-Spotlight
-Little white dress...( sau ceva de genu`)
-Pasion dance
-Lacoste ( aproape toateee love struck)
Daca vrei iti mai dau idei de ce parfumuri am avut eu.
P.S- Toate de mai sus le-am avut si mi-au placut la nebunie. FUNDA happy? PLShappy

| Danyelle_2065 a răspuns:

Parfumul meu preferet este Bu(Biu)din gama Little Black Dress...E foarte freshhappyApp.Mie imi place cel pe galbenhappyIl gasesti la orce supermarket carrefour sau real, in magazinele externehappyFunda?

| AnnePlatt a răspuns:

Pai...mie imi plac mult urmatoarele parfumuri: Jean Mark (Briliants), Pretty lady (Lily of the valley), Slip into...(Avon)
Mult succes pentru gasirea unui parfum care te reprezinta! pupici :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice parfum ai lua sa te uiti intai ca sa fie apa de parfum si nu apa de toaleta, ca apa de parfum rezista mult mai mult. cu cat concentratia parfumului este mai mare cu atat rezista mai mult.

| K3mY a răspuns:

Mie una imi place foarte mult Giordani gold sau Giordani gold white(oriflame), dar depinde si ce gusturi ai. eu sunt o fata mai energik si un pic "crazy" as putea spune, dar si si foarte sentimentala.