| maxpaynelol a întrebat:

Buna ziua oameni buni! La magazinjl eMag pot cumpara in 60 rate prin BRD Finance? Si incva ceva.Mama a spus ca ma lasa sa-mi cumpar orice vreau eu pana in 2700 ron (oricum cumpara in rate).M-am gandit la: XBOX ONE 500GB 1300RON(oferta de la 1600 la 1300), Televizod Horizon 56C Full Hd (669ron),joc Watch Dogs(79 ron), joc The Crew(183 ron), joc Forza Horizon 2(279 RON), joc Mortal Kombat X (235 RON). Astea sunt preturile care le tin minte.Sau un PC Gaming.Ce sa aleg?

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Facepalm sa nu faci prostia sa iti iei o consola in primul rand grafica pe pc e mult mai superioara ca cea de pe console
in al 2-lea rand poti sa iei jocuri gratis de pe site pirat pe cand pe consola trebuie sa le cumperi pe toate iar jocurile au preturi destul de ridicate nu poti sa joci multyplayer daca le iei de pe site pirat dar daca decizi sa cumperi un joc si prinzi reduceri la el il iei mult mai ieftin ca varianta pentru consola
in al 3-lea rand poti sa modezi jocurile
in al 4-lea rand poti sa faci o multime de activitati de zi cu zi pe pc decat pe console
in al 5-lea rand cand apare un joc nou si il vrei iar pc-ul nu il mai suporta poti oricand sa ii iei piese noi pe cand la consola nu ai ce sa ii faci decat sa iei una noua
in al 6-lea rand eu consider ca e mai usor sa joci cu mouseul si tastatura decat cu controler-ul asta totusi e o parere personala mai sunt o multime de alte motive pentru care sa iti iei un pc dar bine inteles ca asta e tot ce imi trece prin cap la ora asta + ca sunt lenes tongue
anyway join the pc master race!

| maxpaynelol explică:

Dar mao era o intrebare.Pot cumpara in 60 rate prin BRD Finance?

| maxpaynelol explică:

Daca imi raspunzi la inrrebarea de mai sus a funda.Si in 2700ron nu ai ce pc bun sa-ti iei happy Da, in acest buget incape un i3 4170,8gb ram si gtx 960 dar peste 2 ani, Intel o sa faca procesoare noi, nVIDIA si amd deja au facut placi video noi happy Deci decat sa upgradez pc-ul din 2 in 2 ani, iau frumos o consola+plasma+jocuri si cand mai am bani mai iau un joc.Si vezi ca consola Microsoft Xbox One are jocul Forza Horizon 2 care numai pe xbox il joci.Cauta pe youtube forza horizon 2 sa vezi cum se vede happy Da, acum pe 5 noiembrie apare si Need For Speed 2015, are o grafica superba dar cand dai curbele ti se misca si ecranul, ca la android happy Raspunde la intrebarea de mai sus si ai funda.