| SinK1121 a întrebat:

Ca sa comand ceva de pe amazon, trebuie sa platesc si drumul? Locuiesc in Germania.

3 răspunsuri:
| PandaaPanda a răspuns:

La unele produse scrie clar costul transportului. Altele scrie ca sunt gratis. Altele ca sunt gratis dacă cumperi de minim 29 euro. Etc. Am comandat din Italia și mereu am plătit suma produselor unele cu transport altele gratis. Dar niciodată nu am plătit curierul sau alte taxe

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca platesti si transportul daca nu este inclus in pretul produsului. Ce daca traiesti in Germania, crezi ca esti scutit de plata lui?

| MihaelaDart a răspuns:

Normal ca vei plati, nu este precum Aliexpress ori Ebat cu transportul gratuit. Si eu locuiesc in Germania si am platit transportul pe amazon.