| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferența (sau diferențele) dintre Coca Cola Classic și Pepsi Cola?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Asa stii tu, ori ai auzit la radio sant? Afla ca ambele is americane, nu e nimic frantuzesc.
Cofeina au ambele, mai mult zahar n-are, ambele au cam la fel 10% zahar.
Daca vrei sa stii si sa retii ceva bun, pe viitor cauta dar surse credibile, nu ce spune nea Dorel, intra pe wikipedia si vezi ce spune acolo, ori intra direct la compania respectiva si vezi la about us ce zice.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Balansul de ingrediente e diferit. Unul parca e mai dulce, dar nu stiu care.

| SingleForOne a răspuns:

Pepsi are gustul mai dulce.
Coca Cola are mai multă cofeină, un gust mai închis.

| Irinelp a răspuns:

Coca Cola (cola clasică) este făcută din doua plante, una se numește coca și cealaltă cola, și este de origine Americana, iar pepsi cola este de origine Franceză și este făcută cu cafeină și mai mult zahăr.