| Cîrloganu_Dana_Gabi_1974 a întrebat:

Ce acte imi sunt necesare pentru o rata la altex daca am un PFA?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am vrut si eu sa cumpar asa si m-am uitat pe site-ul Altex. Iti spun ca nu merita, Altex are o dobanda anuala efectiva foarte mare, de peste 30%, asa ca, in functie de perioada, o sa platesti chiar si dublul pretului.
Cel mai bine este sa obtii un credit de consum de la o banca, te poti uita pe finzoom.ro ce banca are DAE mai mica si chiar iti poti calcula plata.
Pentru credit va trebui sa obtii o adeverinta, de la compartimentul de impozite si taxe al primariei de domiciliu, cu venitul lunar pe ultimele 3-6 luni, depinde de fiecare banca.