| mariaciu a întrebat:

Ce firma sunt adidasii accestia?
https://imgur.com/a/CWBhEEA

Răspuns Câştigător
| morfeo a răspuns:

Supra

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Sunt tenisi nu adidasi
adidasii au talpa care sustine calcaiul si sunt FOARTE buni la mers, tenisi au o talpa subtire care pe margine pare groasa dar NU e si sunt un chin la mers, aproape ca si cum ai merge descult

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Oricit de penibil ar arata aia din poza si oricit de mult as detesta si eu purtatul tenisilor ca "asa e la moda" trebuie sa te contrazic. Tenisii nu au talpa chiar asa de subtire cit sa zici ca mergi descult, sa fim seriosi. Pina si aia chinezesti din pinza, replici ieftine de All Star. Am tot purtat de-aia si la antrenamente si in mod uzual prin adolescenta si chiar inspre 30 de ani si nu pot spune ca erau foarte incomozi. Ba chiar dimpotriva. Buba e ca in aia "facuti pe vapor" de imputi ceva de speriat. Acum port fie sandale de treking (de primavara pana toamna aproape exclusiv, cit permite vremea, pentru ca se pot purta fara soseta bine-mersi si lasa piciorul sa respire) fie ceva gen pantof/adidas care ma intereseze sa fie COMOD. La Decathlon gasesti destule chestii comode si durabile la preturi bune. Pont: e bine sa incepi cautarile de la raionul vinatoare/pescuit.

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Inteleg, eu am purtat tenisi romanesti foarte prosti si de atunci ii urasc si nu vreau decat adidasi care sunt chiar comozi si nu am mai incercat tenisi de ani buni!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Te referi la aia de Dragasani cu talpa subtire? Aia nu erau pentru confort la plimbare, aia erau pentru atletism/sporturi de sala. Am folosit la volei, erau extraordinari pentru treaba asta. Nu de purtat pe afara, iti dau dreptate la faza cu simtitul ca in picioarele goale... P.S. Acum se fac tenisi/adidasi excelenti la noi. Vezi S-Karp: https://www.s-karp.ro/

| mariaciu explică (pentru GabiDumitrescu):

V-ati lamurit voi intre voi ce talpa are tenisi dar mie nu mi-ati raspuns la intrebare

| mariaciu explică (pentru morfeo):

Poti sa-mi spui si modelul?

| morfeo a răspuns (pentru mariaciu):

N-am idee, dar par din afara. N-am vazut pe nici un site modelul asta. Tu de unde ai poza?

| mariaciu explică (pentru morfeo):

Dintr-un video de pe Youtube