| anonim_4396 a întrebat:

Ce site de telefoane e bun? Emag e bun?

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, sau cel.ro, evomag mai foloseam eu

| RAY a răspuns:

Da,imi place de ei ca nu comentează daca le returnezi produsului in primele 30 de zile, au habar daca le intrebi ceva, au oferte mai mereu, desigur ca majoritatea sunt fictve

suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste ce inseamna bun?
ca telefoane vinde si eMAG si Orange si Vodafone si altex samd

| doctorandus a răspuns:

Eglobalcentral. Alege transport asigurat.

| Sn4k3 a răspuns:

Emag, Altex, Cel, PcGarage, Quickmobile si te mai poti uita pe Compari. Cauta-l acum daca e ca sunt reduceri vad pe majoritatea.

| Bizon95 a răspuns:

Da, eMAG e foarte bun pentru ca indexeaza mai multe magazine care chiar vand prin eMAG si in general acolo se gasesc cele mai bune preturi si cele mai de incredere magazine

mai stiu inca 5, care doar indexeaza si iti dau o idee de cat de bun e magazinul, cum ar fi:
www.compari.ro
insa la preturi chiar ia bataie de la eMAG... nu m-am prins de ce, dar pana la un moment gaseam mai ieftin pe compari, de vreun an incoace, pe eMAG e mai ieftin, chiar MULT mai ieftin

| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Emagul e o platforma pe care vand si partenerii direct. Nu indexeaza nimic.

compari e doar o platforma care compare preturile si nu vinde nimic.

| Salontanul a răspuns (pentru Bizon95):

Spune-i lui "Suntserios" ca iar da raspunsuri neserioase! Eu l-am blocat si nu-i pot raspunde. eMag este si platforma de magazine dar si magazin propriu. De fapt de la asta s-a plecat: un magazin romanesc care s-a dezvoltat si acum este cumparat de straini.

| Bizon95 a răspuns (pentru suntserios):

Dpdv semantic NU poate vinde unor parteneri daca nu le indexeaza produsele PE SITE-UL EMAG tongue

insa, sunt de acord cu tine, compari nu vinde nimic

| Bizon95 a răspuns (pentru Salontanul):

winking

| suntserios a răspuns (pentru Bizon95):

Confunzi indexarea pe care o face un motor de cautare cu o baza de date cum e cea a emagului. Indexarea la care te referi tu presupune un proces mai complex. De aia compari.ro te duce pe site uri externe asa cum face un motor de cautare precum google iar eMAG te tine mereu pe platforma lor. In fine... detalii tehnice

Cat despre Salontanul, fix ce ai zis tu am zis si eu. Daca ai ceva de completat da mi unignore si vorbim.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu recomand eMAG pentru ca daca vrei sa dai retur o sa fie mult mai usor decat la alte firme. Dar vezi sa fie vandut de eMAG produsul nu de alte firme.

| Digikey a răspuns:

Platforma Emag este una, magazinul Emag este altceva.

| CleanHeart a răspuns:

E site. bun si daca vrei sa prinzi multe oferte fa-ti cont pe amazon.

| TheGentleman a răspuns:

Aveți grijă, pe eMag au început să apară țepari. Recent, Zmenta a luat țeapă de la o firmă ce vindea anvelope prin Emag

| RAY a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu este vina eMAG, este de recomandat sa bifam mereu produse vandute de catre eMAG

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salontanul blochează pe toată lumea deoarece se consideră atotștiutor in toate și Doamne Ferește să îl contrazici cu ceva ca imediat te blochează. Cred ca este soțul lui Ioneasca1001. Și pe mine m-a blocat. Și Ioneasca1001 la fel. Numai mentalități comuniste pe acest site.