| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie originea numelui "Miele" Electronics?
De ce lumea are impresia ca Miele = Mercedes?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu are legatura cu Mercedes, doar pentru ca firma este din Germania.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu ma refeream din punct de vedere etimologic. Daca voiam, deschideam o enciclopedie. Probabil nu ai inteles intrebarea : Care este istoricul (foarte pe scurt) a "Miele" Electronics, si de ce lumea face asocierea cu Mercedes. Am observat ca sunt destul de scumpe electrocasnicele. Chiar mai scumpe ca BOSCH. O masina de spalat este undeva la peste 30 de mil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In general, e bine sa postezi un raspuns, daca ai cat de cat habar despre ce se vorbestie. Daca nu... atunci mai bine nu.