| celmaitarenume a întrebat:

Daca mi-a trimis cineva un pachet prin posta vineri, e posibil sa il primesc luni?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de unde ti l-a trimis si depinde cu ce serviciu postal l-a trimis (serviciu normal si ieftin, express, curier, international samd).
Daca este din tara, poate sa ajunga in 3-5 zile lucratoare.
Daca vine din strainatate, poate dura si cateva saptamani.

| aXy99 a răspuns:

Slabe sanse, dureaza mai mult prin posta. In week-end oricum nu prea lucreaza curierii, deci mai ai de asteptat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il trimitea prin curier da, prin posta o sa il vezi pe la mijlocul saptamanii in cel mai bun caz

| anonimg a răspuns:

Luni ar fi a doua zi (lucrătoare); deci nici o scrisoare nu ajunge de pe o zi pe alta. Eu de miercuri m-aș uita în cutia poștală să văd dacă am primit acel preaviz de la poștă.
Dacă este sosit din afara, ajunge la posta romana, nu mă gândesc la el decât după 1-2 săptămâni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Dar MIERCURI, în mod sigur.