| anonim_4396 a întrebat:

Daga bag 10 lei in automatul ala de cafea care ia cate 1leu pentru o cafea, Imi da o cafea sau 10?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti da atatea cat ceri (apesi) pe butonul ala laughing
Nu e de mirare ca nu suntem respectati in strainatate ca sa nu zic altceva...

| Visinica_Iulia_1998 a răspuns:

Mai bine ai baga banii in alte aparate

| Vanillayeahh a răspuns:

Pai nu incape o bancnota de 10 lei

| cumdc a răspuns:

Nu-s nu cred ca iti da nici o cafea si scrie pe automat ca accepta se 1 ban 2, 10, 50 bani si 1 leu si mai scrie ca nu da rest

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca bagi 10 lei, iti da o cafea. Doar atat. Dup-aia mai comanzi gratis inca 9 cafele. laughing Asa am patit eu in spital cand aveam 5 lei si i-am bagat. Asteptam sa imi dea rest dar...maciuca. Abia apoi am citit undeva mai jos ca aparatul nu da rest. Si...de restul am facut cinste la cei ce mai erau pe acolo, ca doar nu era sa beau 5 cafele una dupa alta. Deci atentie ca aparatul nu da rest, insa poti comanda cafele de restul banilor.

| joshua145 a răspuns:

De ce sa nu schimbi bancnota de zece, daca vrei mai putin de 10 cafele? straight face

| mihai69 a răspuns:

Unele automate dau rest - la alea e posibil să primești o cafea (sau câte vrei tu să bei) și 9 lei rest (sau mai puțin, dacă ceri mai mult de o cafea; de obicei, în monede de 50 de bani).
La aparatele care nu dau rest primești oricâte cafele ceri (între una și zece, iar restul rămâne credit în aparat și pot veni alții după tine și vor primi „gratis" (de fapt, din banii tăi).

| Alicezzz a răspuns:

Iti da cate comanzi