| Catrice a întrebat:

De unde e mai safe sa cumperi un telefon:din magazine de telefonie (gen Orange, Vodafone), magazine de electronice (Altex, Flanco etc) sau magazine locale care vând telefoane?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand OLX.

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Chiar uitasem sa zic și de online...mă refeream telefon nou, acolo nu știi cât de nou e.

| Invictusman a răspuns:

Cu siguranță Altex, eMAG. La Orange și Vodafone sunt cam scumpe, nu găsești la promoție, deci nu merita.eu as alege altex, de acolo mi am cumparat eu cu 2300 de Ron un Huawei p30 pro și funcționa perfect.
Iti oferă garanție, retur, sunt serioși și vand produse de calitate, recomand!

| rapandula a răspuns:

De la tigani

| Catrice explică (pentru rapandula):

Ehee le-o trecut vremea pe aicihee hee

| LoveSleep a răspuns:

Ce înseamnă safe?

In magazinele de telefonie îți iei cel mai bun abonament, consumi 23.450 de puncte tank you și îți iei telefonul cu 200 lei mai scump decat e pe eMAG, în flanco sau altex

| rapandula a răspuns (pentru Catrice):

Nu stii ce pierzi.

| JustStitch a răspuns:

Eu zic sa îl i-ei la liber din Flanco, media galaxy sau altex. Dacă le i-ei din magazine de telefonie s-ar putea sa te trezești mai tarziu cu abonamentul mărit, lucru asta l-am pățit eu la un telefon luat după o săptămână și am renunțat la el

| Nirvanaaa a răspuns:

De la magazinele de electronice. La magazinele de telefonie sunt mai scumpe, oricum o dai nu ieși in avantaj.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este acelasi lucru.
Insa cel mai convenabil este... din magazine (fizic sau online) de electronice si nu numai.
Altex, Emag... este "safe" oricum.

| Catrice explică (pentru JustStitch):

N-am abonament, mă refeream luat la preț întreg.

| Catrice explică (pentru LoveSleep):

Păcat că n-am abonamenthee hee

| Catrice explică (pentru rapandula):

Știu.
Ratez o întâlnire cu politia și niște bani pierduțihee hee

| rapandula a răspuns (pentru Catrice):

Nu se omoara nimeni de prin Anglia sau alte tari occidentale sa vina in Romania sa-ti ia telefonul.

| Catrice explică (pentru rapandula):

Pai da poate sunt eu norocosulhee hee