| dxchd a întrebat:

De ce imi cere date de facturare cand vreau sa cumpar un lucru online? Mai trebuie platita o factura pe langa pretul produsului?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Le trebuie datele tale personale ca sa-ti pregateasca factura pentru acel produs care-l cumperi, si apoi o platesti online, de aceea ti se cer aceste detalii.

Bula
| Bula a răspuns:

Datele de facturare sunt necesare pentru a-ti calcula costurile totale, respectiv pentru adresa unde sa se trimita marfa.
Daca alegi plata la preluare, atunci vei primi factura de plata si/sau chitanta care dovedeste achitarea produsului.
Daca platesti online, la comanda, atunci pe factura va aparea mentiunea "achitat".
Aceste acte vor fi necesare daca ai probleme cu marfa in perioada de garantie.