| anonim_4396 a întrebat:

Funda! As vrea sa-mi iau un PC dar nu stiu daca e bun pentru 13 milioane imi spuneti voi va rog detalii mai jos

Model
Producator dataSPOT
Model A10 Gamer
Code 225988
Carcasa
Carcasa Spire CoolBox 500
Putere sursa 420 W
Culoare carcasa Negru
Procesor
Procesor AMD Vision A10 A10-5800K
Frecventa 3800 - 4200 MHz
Cache 4 MB
Numar nuclee 4 (quad-core)
Placa de baza
Placa de baza ASRock FM2A55M-DGS
Video on-board AMD RadeOn HD 7660D
Audio on-board 7.1
Memorie
Memorie 2 x Zeppelin ZE-DDR3-2G1333-b
Capacitate Memorie 2 x 2 GB
Tip Memorie DDR3
Frecventa Memorie 1333 MHz
Capacitate maxima 64 GB
Hard disk
Hard disk Western Digital Caviar Blue WD5000AAKX
Capacitate HDD 500 GB
Unitate optica
Unitate optica ASUS DRW-24B5ST/BLK/G/AS
Tip unitate optica Dual Layer DVD Writer
Viteza scriere DVD 24x

4 răspunsuri:
| Kidd_Impossible_1986 a răspuns:

Eu zic ca e ff bun, dar eu as zice ca mai bbun ar fi un laptop, dar mai trebuie' sa pui 2 mil sa iti iei unu fff bun, dar pentru ce ai scris aici este f bun, cred ca pentru gaming il iei, nu?

| orceNUME a răspuns:

Da eu sunt cu jocurile dar am auzit ca leptopurile se strica rapid la jocuri... mai pot sa pun inca vreo 6 sau 7 mil

| gocops a răspuns:

Laptopul nu e pentru jocuri si mai sunt si scumpe, ai ales bine dar pune un singur "bat" de 4GB de Ram, nu iti trebuie dual chanel, doar ocupi spatii degeaba, si incearca sa iei memorii cu frecventa 1866(stiu ce vorbesc, A10 este APU il iei pentru jocuri, ramul si frecventa lui mareste capacitatea placii video), din nou laptopul nu este pentru gaming, cel putin nu unu din bugetul tau, daca vrei unu bun incepe de la 3000lei, incearca daca poti face din nou efortul sa iei 8 GB RAM, dar merg si 4 mai adaugi pe percurs, sursa specifica te rog Producatorul ca nu prea merge daca e InterTech sau Delux, astept mesajul tau

| orceNUME a răspuns (pentru gocops):

Calculatoru asta l-am gasit pe siteul dataspot astea sunt toate infromatile pe care mi leo dat intra acolo la calculatoare dataspot pe site si gasestel pe ala A10 GaMER