| anonim45367 a întrebat:

In cat timp vin comenzile de la eMAG?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Depinde de ce metoda de transport alegi.

| Adry05 a răspuns:

3 zile maxim de obicei

| AlexDarius3 a răspuns:

De obicei zice in dreptul produsului " livrare gratuita", " livrare in 15 zile", "livrare in 2 zile" etc.

| Bondarel99 a răspuns:

Cei de la eMAG trimit comenzile in maxim 2 zile, daca au pe stoc produsele. Daca produsul e vandut de o alta firma (care doar vinde pe platforma eMAG) timpul de livrare poate sa difere. La mine cel mai mult a durat 6 zile (era vandut de o firma mai mica). Trebuie sa tii cont doar de zilele lucratoare, nu si de weekend.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde!
Daca comanda se da intr-o zi lucratoare, pana la pranz, poate pleca a doua zi spre tine.
Daca comanda se da noaptea sau in zile nelucratoare, se proceseaza in prima zi lucratoare si porneste a doua zi spre tine.
Atentie, asta este valabil doar daca marfa nu necesita montaj.
Pentru montaj este alocat o perioada de 2-3 zile si apoi livrarea.