| Xaya a întrebat:

Ok mi s-a spus ca pe Ebay poti plati doar prin PayPal... e adevarat?

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

In mare este adevarat si e foarte bine ca este asa pentru ca ai garantia unei tranzactii corecte.

| KanameKuran a răspuns:

Depinde de vanzator, atunci cand cumperi ceva de pe ebay, de fapt cumperi de la un vanzator, nu de la ebay. Ebay e ca si piata unde se duc toti taranii sa isi vanda produsele. Unul poate acepta doar paypal, altul poate accepta diferite carduri bancare, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu!
Poți plăti și folosind carduri Mastercard sau Visa.

| Adry05 a răspuns:

Prin paypal e mai sigur.

| relian a răspuns:

Nu este adevarat, dar majoritatea acolo asa accepta plata.Sunt si destui care accepta plata si prin card.Eu te sfatui sa platesti prin paypal, e mai sigur si pentru tine si pentru vanzator.Insa cei mai multi de acolo fac tranzactii numai prin paypal, unia ceara specifica asta.Dar cel mai bine este sa intri si de gasesti ceva ce te intereseaza o sa vezi, scrie cum se face plata sau cum accepta vanzatoru.