| DonarisDona a întrebat:

Pot cumpara online cu cardul de la raiffeisen bank cu toate ca acolo pe site-ul respectiv imi apare visa sau mai stiu eu. Nu prea inteleg care-i treaba cu cardurile astea. Vreau sa-mi cumpar un costum de baie cred ca din Anglia, avand in vedere ca banii-s in lire si nu prea stiu

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Logic ca poti cumpara, una e cardul alta e banca, nu exista card brc, bcr, raiffeisen etc
exista card visa cum am si eu si cu el poti cumpara de oriunde vrei tu doar sa ai banii in cont

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca e in lire pretul au grija astia de la banca sa faca paritatea.Dar nu cred ca-ti accepta cardul daca acolo e specificat visa.Totusi incearca si poate iti vor accepta tranzactia cu cardul pe care il ai.