| Cristian121 a întrebat:

FUNDA! Am nevoie de ajutor! Salut TPU, numele meu este Cristian si va cer ajutorul.
Am 15 ani si as dori sa imi fac un card.
Bancile disponibile in orasul meu sunt : Raifaisen bank, Bancpost, BCR, BRD.

Eu am gasit doar 2 pachete online.
La BRD, Pachetul Sprint. (Nu stiu ce card e)
La Bancpost, Pachetul Funtastic. (Nu este bun ca nu e visa cardul)

Am mai multe intrebari:
-Intrebarea de baraj. Paypal il accepta pe cardul de la BRD?
-Cardul de la BRD e visa? (Atunci cand dau WITHDRAW la paypal imi spune "To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo.")
(Asa ca am nevoie de un card visa avand in vedere ca vreau sa transfer banii de pe paypal in bani reali)
Daca nu am card visa nu pot scoate bani de pe paypal direct pe card?

Daca stiti alte banci cu pachete pentru elevi poate pot sa-mi fac card la Targoviste sau la Ploiesti. Multmesc!

Multumesc?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In mod normal nu poti face card daca ai sub 18 ani fara sa fii insotit de tutorii legali.
Paypal nu accepta carduri de la o banca sau alta ci tipuri de carduri (nu conteaza de la ce banca) : http://superafaceri.wordpress.com/2010/04/06/carduri-acceptate-de-paypal/
Pentru a-ti face un card la o banca trebuie sa mergi la toate si sa intrebi ce comisioane au. Eu am ales Banca Transilvania. Raiffeisen Bank avea comisioane mai mari.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu poti face asa ceva, fiind minor.