| CosminRo17 a întrebat:

Poți cumpăra benzină/motorină pe vouchere de vacanță?

Răspuns Apreciat de Editori
| dannyel86 a răspuns:

"Voucherele de vacanță vor putea fi folosite doar de titulari și numai în hoteluri și pensiuni din România. În cazul în care o altă persoană vrea să-și plătească vacanța cu tichetele, va fi sancționată cu amendă, fiind considerată contravenție. Și vânzarea acestora este considerată contravenție, precum și acordarea restului în bani pentru diferența dintre costul cazării și valoarea tichetului. Scăderea valorii nominale a voucherelor, vânzarea de către agențiile de turism a aceluiași pachet de servicii achiziționat cu tichetele de vacanță la un preț mai mare față de cel achitat prin alte mijloace de plată sunt considerate de asemenea contravenții."
https://www.cotidianul.ro/tichetele-de-vacanta-provoaca-haos/

4 răspunsuri:
| Mihaila_Milena_1964 a răspuns:

Poti cumpara benzina cu vouchere de vacanta?

| Mirela_Mirela_1974 a răspuns:

Poti cumpara benzina cu voaiceru de vacanta

| Siman_Aura_1979 a răspuns:

Buna ziua, se poate cumpara carburant, pe vauchere de vacanta, din vreo benzinarie, Multumesc.

| Cristina_Dobrin_1989 a răspuns:

Poti cumpara motorina cu voucher de vacanta?