| OmulCuCreier3727 a întrebat:

Salut.Am dat două comenzi la eMAG. Dacă am dat comanda la eMAG prin curier vineri la ora 17 comanda va sosi luni?
Dacă am dat comanda la eMAG prin punct de livrare sâmbătă coletul va sosi marți? Așa zice la data estimată de livrare.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ei se ţin de cuvânt da, vine marţi dar eu am avut bafta să primesc un produs după o şapte zile deşi au spus că termentul de livrare e de două zile.

| unvecin a răspuns:

În general sunt operativi, deci cel mai probabil marți e la tine.

Am avut și eu de vreo săptămână o problemă, dar nu din vina eMAG nici din vina magazinului partener. Pur și simplu firma de curierat (alta decât FAN Courier și Urgent Cargus - cu ei am avut numai experiențe faine) care promitea că trimite oriunde în țară în maxim 48 de ore m-a ținut în așteptare zile întregi. Am sunat am scris email, probabil data viitoare va fi mai bine.