| Panteraa a întrebat:

Am facut o comanda de pe eMAG si imi spune ca data estimata de livrare e 9-11 septambrie, iar la datele despre livrare imi arata ca e deja pe masina, in curs de livrare de aseara. Inseamna ca trebuie sa vina in cursul zilei de azi? Lucreaza si sambata si duminica curierul?

4 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

"Pe masina" poate fi pe drum la sute de km de tine. Eu vad la mine pe strada cum schimba curierii pachete dintr-o masina mare in altele mici, in functie de traseu. Asa ca, pana pe 11, astepti.

| Skyisthelimit1996 a răspuns:

Sambata lucreaza, duminica nu. Probabil luni il vei primi, de obicei in dimineata zilei in care ti-l livreaza curierul primesti un mesaj

| Panteraa explică (pentru Skyisthelimit1996):

Am mai comandat de pe eMAG, dar nu am primit mesaj in ziua cand mi l-a livrat. Din alte parti cand comandam primeam, dar de la eMAG nu.

| qFaby a răspuns:

Iti zic sincer.
Sunai!