| Edmonds2342 a întrebat:

De ce carucioarele de cărat marfa de la lidl sunt atât de ieftine (50bani)?

8 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Le cumpara de la chinezi

| Ciutacu_Tudor_1997 a răspuns:

Nu doar cele de la lidl sunt, peste tot e la fel

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia 50 de bani sunt pentru a le debloca nu pentru a le cumpara. Ele sunt facute asa ca sa nu le arunce fiecare pe unde apuca.

| dannyel86 a răspuns:

50 de bani costa imprumutul, folosinta temporara. happy
Se presupune ca il returnezi, dupa ce pui produsele in sacose sau in portbaraj. tongue

| Byby_Byby_1979 a răspuns:

Pentru ca nu au garanție.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca nici unul din ala nu ar trece un ITP, si nu ai voie cu ele pe drumurile publice.
Exemplu: am iesit cu unul (Kaufland era), am simtit ca trage putin dreapta si vibreaza o roata, n-am parcurs nici jumatate din drumul spre casa, ca deja era un MCV pe mine.
Mi-au zis ca doar cei cu dunga rosie au categoria lor de permis, si m-au iertat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

P.S.: Fii atent ca se vand si la negru, nu-ti elibereaza nici un bon pe aia 50 de bani!

Bula
| Bula a răspuns:

Nu sunt ieftine, nu sunt de vanzare.
Moneda de 50 bani (50 eurocenti) este necesara sa astupe gaura in care se baga capatul lantului cu care se leaga in coloana, cand sunt impinse impreuna la locul lor de "cazare".
Cand duci la loc si bagi varful lantului caruciorului din fata, moneda iese si o primesti inapoi.