| AlinStefanAlin a întrebat:

de ce difera pretul de la amazon.com fata de cel de la amazon.de la acelasi produs?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Pentru ca difera taxele, acordurile comerciale, etc. Si pentru ca preturile sunt stabilite si in functie de piata respectiva. Piata din State se asteapta la preturi mai mici, dar ofera volume mari.

Asta nu se intampla numai cu produsele de pe Amzon. Uita-te de exemplu cat costa o masina in State si cat costa aceeasi masina intr-o tara UE. In State poate fi si la jumatate de pret.