| 00000Anonimul00000 a întrebat:

Salut..nu stiu daca categoria asta e buna. Daca nu e, imi cer scuze.

As vrea sa stiu urmatoarele chestii:
Vine vara si e cald si vreau piscina sa-mi cumpar sau sa fac.
Piscina daca as cumpara vreau una cu 1 50 m inaltime si 4x4 L l sau mai mare..rezistenta la pisici ')))si sa stiu un pret..sau un site.
Sau ma gandeam sa fac una in curtea mea cu adancimea de 1 50-1 80m..cred ca mai degraba 1 80 si cu lungimile 5m l cu 5m L sau mai mare.
Lucratori pentru groapa nu e nevoie ca o fac eu, la fel si gresia sau ce pun pe fund si lateral.
Filtru de piscina ca sa o curete sa puna altcineva..caut eu si as vrea sa stiu cat m-ar costa sa fac asta si daca e mai convenabil

Va rog spuneti-mi
Dau funda. Mersi

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru piscina, intai trebuie sa asiguri apa curata.
In al doilea rand, cand o golesti trebuie curga TOATA apa din ea, altfel ingheata si se distruge gresia!

Restul sunt mai usor de rezolvat pentru cine are experienta in constructii, dar totusi e bine sa te consulti cu cei care au deja piscina si experienta cu ea, de mai multi ani.

| sierra1 a răspuns:

Groapa - gratis
Gresia - L x l x h (1. 8x5x5) = 45 mp x 30 lei/mp = 1350
Hidroizolația - profi e pe la 50 lei mp x45 = 2250
adezivi, tevi, motopompă, filtre - măcar 1000 lei
total (economic!) măcar 1000 euro