| PimballWizzard a întrebat:

De curand am cumparat o masca de gaze m74 nou nouta. Intrebarea me este urmatoarea: filtrul merge, am facut testul cu parfumul de baie, dar as vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca acesta sa contina azbest (pe filtru scrie următoarele : in lateral : CF-4 si LOT 55-5-80 iar pe fund sunt tot felul de numere gen 38, 5,96)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Mastile de gaze contin diferite filtre de aer. Compozitia filtrelor (la care se refera numerele) este secret militar, dar nu vad de ce s-ar folosi azbest in ele.