| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stie cineva de unde as putea cumpara MRE?
Am cautat unde am putut si nu am gasit decat pe amazon la un pret bun dar nu mi l trimite iar pe ebay tramsportul este minim 20 de euro

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este MRE?

| MinezoneBEN132 a răspuns (pentru Violleta2022):

... MRE este Meal-ready to-eat

| Violleta2022 a răspuns (pentru MinezoneBEN132):

Si de ce ai vrea sa cumperi asa ceva?
Oare nu-i mai sanatos sa manaci mancare proaspata, plina de vitamine, minerale si sa iei nutrientii necesari direct de la ele?

| MinezoneBEN132 a răspuns (pentru Violleta2022):

1.Tu vrei sa ma ajuti sau doar iti bati joc de mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru MinezoneBEN132):

Cum as putea sa te ajut?
Eu doar am incercat sa inteleg pentru ce un om sanatos ar prefera sa cumpere mancare veche si prezervata, in loc sa manace mancare sanatoasa, proaspat gatita din care sa ia maxim de vitamine si minerale, atat de vitale functionarii unui corp sanatos?!
Nu pot pricepe si pace, de ce ai vrea sa cumperi niste porcarii pline de chimicale....pentru ce?

| MinezoneBEN132 a răspuns (pentru Violleta2022):

Scuze am uitat sa mai scriu ceva
2.As dori daoar sa experimentex, nu sa mi cumpar 10 si sa mananc in continuu din ele happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru MinezoneBEN132):

Sfatul meu este sa nu experimentezi mancare plina de chimicale, ca aiai este facuta sa reziste multa vreme, fiind facute de fapt pentru ratii pe termen lung la: soldati, sau in caz de cataclism nuclear ori razboi, sa reziste ani de zile.

Crede-ma, o mancare sanatoasa, fara prezervative nu ar putea tine mai mult de cateva zile!
MRE-ul tine ani, fiind plina de prezervative si E-uri ca sa poate sa nu se strice pe termen lung si f lung.
Chiar ai vrea sa manaci asa ceva?

| MinezoneBEN132 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da chiar as vrea: )) stiu ce este MRE ul si stiu ce sunt si ce contin doar intrebam caci voiam sa experimentez.