| DanielDanny a întrebat:

Stie cineva un magazin arts/crafts online sau unde pot sa gasesc plastic polimorf? Acel plastic care se topeste in apa fierbinte si se poate modela si retopi. Se poate face orice cu el: repari sau faci manere/robinete, bijuterii, suport pentru telefon, sculpture etc. (nu vreau sa comand de pe site-uri straine) https://m.youtube.com/watch?v=IhVuc6RNyaw

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am gasit doar pe amazon.

1 răspuns:
| DanielDanny explică (pentru anonim_4396):

Are Mai multe denumiri instamorph, plastimake etc. Chestia asta e incredibila si exista de foarte mult timp, de ce nu a ajuns si la noi... Gandeste-te ca e plastic pe care poti sa il modelezi in orice forma si daca nu iti place se poate retopi, fara miros, non-toxic si foarte durabil cand se intareste. Si totusi nimeni nu s-a gandit sa aduca produsu asta si la noi...