| RaduEmanuel a întrebat:

Am fost astazi la un tonomat de langa casa si am bagat 40 lei in bitcoin si m-a pus sa imi scriu adresa de e-mail si mi-am pus-o. Cand am ajuns acasa am intrat pe mail si am intrat pe un site "spectrocoin" pentru a imi revendica bitcoin. Am intrat pe skrill deoarece am bagat bitcoin ca sa bag in skrill cu o taxa mai mica, si dupa ce am intrat in contul meu am dat sa incarc cu bitcoin in portofelul skrill si site-ul ma redirectiona pe bitpay. Eu am bitcoin in spectrocoin, nu in bitpay, si vreau ca acei bitcoin din spectrocoin sa ajunga in skrill, dar presupun ca intai trebuie in bitpay. O chestie ce am reusit sa fac este pe site-ul spectrocoin am convertit bitcoin pe care ii aveam in euro, iar acolo la withdraw imi aparea o optiune numita withdraw to skrill, dar dupa ce bagam toti euro pe care i-am primit dupa ce am convertit, imi aparea numarul 0 la receive si dupa aia dadeam next, ma punea sa scriu un cod pe care mi l-au trimis pe mail, iar dupa aia dadeam iar next si ma redirectiona inapoi pe site-ul principal withdraw to skrill. Ajutor. Intrebarea este, cum pot face ca banii din spectrocoin sa ajunga in skrill?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Pe cine se baga-n tarate il mananca porcii.

| KlArt a răspuns:

Bitcoin e mare pacaleala! Nu exista reglementare despre Bitcoin. Adica, mai pe romaneste, daca-ti iei teapa, la revedere! Politia, protectia consumatorului, justitia, nu au cum sa te ajute!