| Zuzumilk26 a întrebat:

Cei care au comandat de pe aliexpress si produsul a fost pierdut de către Poștaș li sau mai dat banii înapoi de la Aliexpress?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cat timp a trecut perioada de protectie a cumparatorului, iar pe pagina de urmarire a livrării produsul apare ca fiind inca in tranzit, atunci da, vei primi suma plătită pentru produs.

| Marbea a răspuns:

Dar de unde stii ca l-a pierdut postasul, ti-a zis el? Daca nu ai primit produsul de pe aliexpres si a trecut perioada de protectie, adica iti apare finish la detalii, atunci le poti solicita banii inapoi.
Eu am solicitat in mai multe randuri si am primit banii, chiar au fost cazuri cand am primit si produsele dupa expirarea perioadei de protectie.

| Nonolita a răspuns:

Daca ai dovada ca postasul a pierdut coletul, postasul te va despagubi. Aliexpress nu are nici o vina.