| anonim_4396 a întrebat:

Daca as trimite un colet cu ramburs 150 lei prin Fan Courier, din Targu Neamt pana in Oradea, cat m-ar costa pe mine sa-l trimit si cat il va costa pe destinatar transportul? Am incercat sa folosesc Estimare cost de la Fan Courier, dar nu inteleg care ce inseamna. Adica cost expeditie si cost ramburs cine le plateste?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai tu platesti cand plasezi coletul la curier costul de transport care e undeva la 20 lei in funcție de greutate. Apoi curierul îți va da banii din ramburs după ce destinatarul ii plătește. Deci in banii aia de ramburs sa adaugi și costul transportului.

| xerxes1 a răspuns:

Cumparatorul plateste tot.Este vorba si despre transportul celor 150 de lei de la Oradea la tine.
Trebuie sa clarifici asta din prima.
Tu trebuie sa-ti primesti cei 150 lei intregi.
Deja ca vanzator ai riscul sa nu-ti ridice pachetul si sa platesti tur retur.

| Matei005 a răspuns:

Ok. Deci să înţeleg că pot să aleg ca destinatarul să plătească transportul?