| AlinCosty a întrebat:

Dacă intru pe compari.ro și compar s10 plus o sa îmi dea mai multe site-uri, sunt legite sau fake de exemplu,, HOT PHONNE" E legit?

Răspuns Câştigător
| AllieAyl a răspuns:

Poti compara produsele de pe compari.ro, dar incearca sa alegi apoi un magazin care e mai cunoscut. Acolo iti aduce magazinele care vand acel produs si pretul acestuia. Eu l-am folosit si mi-a adus magazine destul de cunoscute. Iar daca pe un site necunoscut vezi un pic mai ieftin si pe un alt site e cu 50 lei mai scump, cumpara de pe un site cunoscut. Daca are HTTPS site-ul e securizat, daca are doar http poti avea un semn de intrebare. Sper ca te-am ajutat happy Daca da poti sa imi si dai fundita daca vrei big grin. O zi faina

| doctorandus a răspuns (pentru AllieAyl):

Certificate SSL poate obtine toata lumea, pe gratis.

| AllieAyl a răspuns (pentru doctorandus):

Esti sigur?

| AllieAyl a răspuns (pentru doctorandus):

De obtinut se poate, dar te asigur ca nu pe gratis. Si sunt rare persoanele care isi pun certificat pe site-urile fake pentru ca le inchid frecvent si deschid altele

| AllieAyl a răspuns (pentru doctorandus):

Nu platesti, dar tot trebuie sa donezi ceva. Are o sectiune de donatii

| doctorandus a răspuns (pentru AllieAyl):

Donatiile sunt absolut la liberul arbitru (complet voluntare).

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acel site este un motor de cautare pe google, doar ca nu stii cat de ok e acel site, mai bine alege unu cunoscut, chiar daca diferenta e de 50 de ron

| sierra1 a răspuns:

Ce-i aia "legite sau fake" despre site-uri?

| Wr3nch a răspuns (pentru sierra1):

Legit: vinde produs original
Fake: Vinde clone ieftine sau la pret de original.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Cred că nu asta a avut in gând intrebătorul, dar de ce nu-l lăsăm pe el să ne lumineze?

| AlinCosty explică (pentru sierra1):

Adică o sa vina telefonul adevărat sau un fake ca pe wish

| AlinCosty explică (pentru Wr3nch):

Pai e legit site-ul sau?

| Wr3nch a răspuns (pentru AlinCosty):

Nu lua de pe site-ri de mana a treia. Daca ai bani de un s10+ sigur ai si 2-3 sute de lei sa il iei de la un vanzator decent cum e eMAG, cel, altex etc.

| sierra1 a răspuns (pentru AlinCosty):

Deci nu site-ul e sau nu "fake" ci marfa

| doctorandus a răspuns:

Recomand eglobalcentral, iti vine in doua-trei saptamani si garantia ramane in Hong Kong. Alege transport postal asigurat.

| Frank51 a răspuns:

Sunt legit toate 100%. Acel site afiseaza doar magazinele online verificate.

| Goete a răspuns:

Nu orice S10 plus e bun pentru retelele din Europa.
Dar mai ales, e important sa ai o garantie cand dai un ban, daca nu vrei sa-i arunci.
Supa ieftina are zeama apa
Bafta

| sayWhaaat a răspuns:

Citeste si tu reviewuri despre site-ul de pe care vrei sa cumperi

| Totenn a răspuns:

N-am idee. ai grja ce faci, cumpara de pe un site de incredere, chiar daca costa putin mai mult macar stii ca primesti ce ai cumparat si nu plati cu cardul, plateste prin curier adica cand ajunge la tine la usa cu coletul (de preferat sa te lase sa-l deschizi)