| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU iarna se apropie si odata cu ea si materialele pirotehnice imi puteti spune de unde pot achizitiona petarde si alte materiale pirotehnice legal in Baia Mare sau de pe internet

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ai perfectă dreptate, celor care detin sau cumpără si folosesc materiale pirotehnice ar trebui sa le dea politia amenzi mari de tot, din cauza acestor petarde nenorocite mor oameni, sau ramîn mutilati pe viață. Amenzi mari sau inchisoare, numai in felul acesta se potolesc Românii sa mai cumpere si sa foloseasca petarde.

| alexmihailul explică:

Pfai de mine de ce comentezi daca nu ai de gand sa ajuti stai dracu cu treaba ta, ba frate nu am vazut asa ceva eu cred ca te plictisesti si nu ai ce face de aceea comentezi a prost e treaba mea ce fac si eu suport consecintele

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti obraznic sa stii.

| alexmihailul explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal nu poti lua de nicaier. Se pot vinde doar cu 2-3 zile inaiante.

Răspuns utilizator avertizat
| alexmihailul explică (pentru Salontanul):

Multumesc, insfarsit un raspuns potrivit care ar putea sa ma ajute

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alexmihailul):

Poti face asta riscand. Poti sa le iei "la negru" (pe sub mana). Risti mult daca te prind: http://www.gherlainfo.ro/......ara-legii/

| alexmihailul explică (pentru Salontanul):

Nu vreau sa risc nimic, am specificat mai sus ca totul trebuie sa fie legal dar multumesc oricum

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru alexmihailul):

Ok. Sa fii sanatos!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pssst baiatu' vrei petărzi? laughing Glumeam, ar trebui sa fii mandru ca niste anonimi pe un site te avertizeaza sa ai grija la folosirea acestora ca-s periculoase si te poti mutila, nu sa-i injuri. Exista oameni care desi nu te cunosc se gandesc la sanatatea ta.

| alexmihailul explică (pentru BuLaNNNeL):

Ok, gata am gresit recunosc dar nu e prima data cand cineva raspunde fara a ma ajuta la problema pe care o am si de aceea am reactionat asa

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru alexmihailul):

De am avea toti "problemele" tale, aoleo laughing. Te "stresezi" cu prostii. Probleme inseamna cu totul altceva nu ca nu-ti gasesti materiale pirotehnice care trebuie sa recunosti sunt periculoase. Degeaba esti atent, am vazut cu ochii mei cand o cunostinta a aprins o "bomba" n-apucat sa o arunce ca a si bubuit (defectiune tehnica, nu?). I-a spart palma si 3 degete. De asta am renuntat si eu la ele.