| Stefan123x a întrebat:

Sature!
Cand cumperi ceva de departe, gen Aliexpres trebuie sa platesti ceva pentru colet in afara de transport? Gen vama, sau ceva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Transportul e in functie de unde cumperi.
Unii vanzatori ofera transportul gratuit, altii nu.
Vama e undeva la 10% din valoarea produsului.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca pretul produsului depaseste 10$ da, se vor aplica taxe.

| Edmonds2342 a răspuns:

Salut! Plătești vama doar dacă valoarea produsului este mai mare de 10$. În cazul asta plătești tva 19% din valoarea produsului.

| Stefan123x explică (pentru OldSoul):

Ok! Produsul pe care il voii lua e aproximativ 30$. Taxele sunt incluse in pretul intreg? (produs, transport). Cam cat costa taxa pentru vama?