| cassiant a întrebat:

Si-a comandat cineva ceva de pe edel-optics.ro? A fost totul in regula?

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Doar o data, o pereche de ochelari de soare.
Au fost seriosihappy

27 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Nu imi mai comand de pe net nimic pentru ca de cate ori mi-am luat cate ceva mi-am luat teapa si asta ma refer cand a fost vb de diferite haine, ochelari de soare si accesorii.De atunci m-am lecuit cu cumparatul de pe net.Nu stiu cat de seriosi sunt cei de pe situ ala insa eu una nu mai am incredere.

| ikram a răspuns:

Nu stiu cat de seriosi sunt, in primul rand n-au nici o adresa in Romania, daca nu-ti trimit ce ai comandat nici macar n-ai ce sa le faci.
Si plus ca de ce nu te duci intr-o Optica medicala sa-ti cumperi ochelari de vedere/de soare. Nu au preturi asa de mici pe site-ul asta.
Si plus ca daca mergi intr-o optica poti sa probezi sa vezi exact care ti se potrivesc.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am comandat dar stiu ca rama de ochelari pe care am dat eu aproape 1200ron la opticris aici la ei pe site e 780ron
si inca ceva edel-optics.ro e copie tradusa 100% a site-ului externs edel-optics.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma a comandat cineva de pe acest site?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, eu am comandat niste ochelari miercuri si scria ca se livreaza in 24 de ore. Azi este luni si inca nu au venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-au venit ochelarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si-a mai comandat cineva de la edel optics? A venit comanda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am comandat de pe 25. 07, mi-au spus ca livrarea se va face pana cel tarziu pe 16.08.Inca n-au venit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au venit ochelarii. Termen de livrare maxim 16. 08. 2010, au ajuns ieri, 09. 08.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa comand de la Edel Optics.
Mi se par seriosi.

| clauxz a răspuns:

@Anonim
Ochelarii pe care i-ai comandat au fost originali?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ clauxz: Da, sunt originali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am comandat o pereche de ochelari oakley. I-am primit fara nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comanda a venit cu vreo 4-5 saptamini mai tirziu dar ochelarii sint originali

| iceninja82 a răspuns:

Am comandat eu Vă mulţumim pentru comanda cu numărul de ordine E-RO11-XXXXX din data
de 19 martie 2011 la edel-optics.ro, după cum urmează etc.

si am sunat dupa 3 zile 4, 5 6 pe un numar si suna a deranjat, am facut comanda de pe www. edel-optics.ro copie fidela si tradusa a lui www.edel-optics.com, sunt 2 domenii diferite luate pe 2 persoane diferite, problema e ca cel de pe Romania e pe privat domeniul :( am verificat dupa ce am dat comanda, maine o sa verific daca mai am banii in cont, m-am intepat mai bine dadeam comanda de pe amazon, am trimi si mail si nu mi-au raspuns, tot timpul am fost sceptic cu comenzile pe internet :)

| iceninja82 a răspuns:

Am verificat si au acelasi site pe mai multe domenii .co.uk,.fr.de ...acelasi director. aceeasi baza de date, lucrez in IT precizez ...si stiu toate smecheriile astea cu scam-uri etc. astia daca imi dau buleala chiar sunt tari happy

| iceninja82 a răspuns:

Ia uitati ce zic si altii Those guys are cheaters.Please do not buy sunglasses from that company! I ordered sunglasses 3 months ago and they didn't sent it.The didn't give back my money either!

| iceninja82 a răspuns:

Revin cu raspuns, azi 25.03. 2011 la ora 13:25 au venit ochelarii prin DHL la usa, nu am platit nimic in plus, mi-au trimis mailuri sa stau linistit ca ochelarii vin si ca sunt originali si ca pot sa verific traseul, foarte seriosi, recomand, multumesc frumos

| ConfessionOfAShopaholic a răspuns:

Nu stiu cum a decurs la altii comanda si cat de seriosi au fost pana la urma dar in cazul meu azi am primit refund de la paypal dupa ce am plasat o comanda pentru doua perechi de ochelari acum aproape 2 luni dupa care "s-au dat la fund" si la abosulut toate emailurile mele imi raspundeau ca nu au primit inca ochelarii de la furnizor si imi tot amanau termenul de expediere pana cand m-am saturat si pentru ca in 45 de zile aveam dreptul sa fac chargeback in paypal m-am dus si asta am facut. In prima faza le-am dat posibilitatea sa isi spuna punctul lor de vedere in paypal resolution case, dar dupa aproape o saptamana in care ei nu au spus nimic... nu au venit cu un numar de shipping... mi-am dat seama ca puteam sa mai astept mult si bine ochelarii de la ei ca nici la iarna nu or sa vina asa ca am escaladat cazul la PayPal claim si azi Paypalul mi-a pus banii inapoi in cont.

| Arciudean_Alex_1987 a răspuns:

Oameni nebuni! edel optics are mai mullte situri pentru fiecare tara, am si discutat cu departamentul customer suport, ochelarii mi-au fost livrati prin UPS(din Germania, a durat 10 zile). I-am primit acuma o sapt, sunt f multumit, stiu cum arata un fake, nu se compara, calitatea o simti la prima atingere. Sunt f multe site'uri care vand ochelari fake, dar daca observati in ultima vreme au inceput sa se inchida dupa actiunea celor de la luxotica. Nu sunteti convinsi, cumparati de la opticris cu 25 % mai scumpi sa castige si ei un ban

| gargarita89 a răspuns:

Edel-Optics in ceea ce ma priveste bineinteles sunt foarte neseriosi. Comanda nu vine cand ti se spune, daca incerci sa o anulezi nu se poate pe motiv ca e trimisa deja, desi solicitarea a fost facutra inainte de trimitere. PEntru ca nu sunt din Romania trebuie sa te supui conditiilor legale din Germania unde sunt inregistrati. LA relatii cu clientii sa nu sunati decat daca stiti engleza, asemenea pe mail...pentru ca se foloseste intensiv google translate si nu vei primi raspunsul solicitat.

Mai mult noroc altora.

| So_Sony_1979 a răspuns:

Salve! Si eu sunt convinsa de ei...acum au si adresa in Bucuresti plus pagina pe Facebook unde pot fi direct contactati. Bafta tuturor!

| Pavajelor_Arta_1979 a răspuns:

Nu cumparati! nu sunt originali! pentru retur veti plati UPS 50euro sau prin posta 47LEI,
FAKE-URI LA PRET DE ORIGINAL! ATENTIE!

| Rodolffo_Emiliano_1986 a răspuns:

Am comandat eu de 3 ori. Mi au ajuns in doua zile de fiecare data. Totul in regula

| DroppaDiana a răspuns:

Eu mi-am comandat doua perechi de ochelari.in primul rand ca au venit defecti, aveau niste tocuri care miroseau foarte urat.am dat retur si dupa o luna jumatate inca nu am primit banii inapoi.nu recomand