| AlexiaGHT a întrebat:

Știți de unde pot cumpara benzina pentru bricheta metalică, în Constanța?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Nu la Mol, ci la Mall. happy La Maritimo, in galeria principala, exista 2 magazine care vand tutun, pipe, brichete etc. Acolo gasesti si benzina pentru brichete.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La Mol dar atenție că are debit mare pistolul ăla cu furtun (vreau să zic că benzina auto merge)

| Crackman a răspuns:

Gasesti la carefour sau la orice mall ( probabil vivo)

| Arthiom a răspuns:

Eu stiam ca se pune gaz lampant sau alcool izopropilic. In nici un caz benzina.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Arthiom):

Stai linistit! Pe vremea impuscatului puneam si benzina de masina si mergea. Mai greu cu petrol lampant ca face fum.

| Arthiom a răspuns (pentru Salontanul):

Inseamna ca inca nu ai vazut cum crapa bricheta de la benzina laughing. De ars stiu ca arde, da e riscant rau. Si pe vremea aia mai mergea ca nu era benzina ca acum.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Arthiom):

Dragul meu! Cand eu fumam nu erai nici in proiectare. Nu-mi spune mie ca n-am vazut. Am trait pe vremea cand pentru brichete era benzina usoara in fiole. Nu gaseai intotdeauna si puneai cea mai prosta benzina cu cifra ocatina 75. Puneam si petrol lampant. Era la "coperativa" cu 1, 50 lei litru.